האמת שאבדה - שקרים בנוגע להיסטוריה של האיחוד הסובייטי

האמת שאבדה (1)

האמת שאבדה

חלק מהשקרים הנוגעים להיסטוריה של האיחוד הסובייטי [ברה"מ]

מאת: מריו סוסה

(תרגום מאנגלית – http://www.mariosousa.se/LiesconcerningthehistoryoftheSovietUnion.html– של אנג'לו איידן)

 

  • מהיטלר להרסט, מקונקווסט לסולג'ניצין.

 (From Hitler to Hearst, from Conquest to Solzhenitsyn)

 

בעולם שאנו חיים בו, מי יכול להימנע מלשמוע את הסיפורים הנוראיים על חשדות סביב ההרג והרציחות במחנות העבודה של הגולג באיחוד הסובייטי? מי מאתנו יכול להתחמק מהסיפורים על מיליונים שרעבו עד מוות ועל מיליונים של מתנגדים פוליטיים שכביכול חוסלו באיחוד הסובייטי? בעולם הקפיטליסטי, סיפורים אלה מסופרים שוב ושוב בספרים, בעיתונים, ברדיו ובטלביזיה, בסרטים, ותוך 50 השנים האחרונות המספר האגדי של מיליוני הקורבנות של הסוציאליזם הלך וגדל במהירות מסחררת.

 אבל מאיפה, למעשה, סיפורים אלה ומספרים אלה נובעים? מה עומד מאחורי כל זה?

ושאלה נוספת: מה היא האמת בסיפורים האלה? ואיזה מידע נמצא בארכיוניים של האיחוד הסובייטי, שהיו סודיים בעבר, שבסוף נפתחו לרווחה לטובת המחקר ההיסטורי ע"י גורבצ'וב ב-1989? ממציאי האגדות טענו כל הזמן שכל הסיפורים שלהם על המיליונים שמתו באיחוד הסובייטי של סטלין יקבלו את מלוא הגיבוי ברגע שהארכיבים הסודיים יפתחו. האם הבטחה זו התממשה במציאות? האם הסיפורים שלהם אומתו?

תכלית המאמר הזה מתמצא בעצם חשיפת המקור של הסיפורים על "מיליוני המתים עקב רעב וניהול כושל של מחנות העבודה באיחוד הסובייטי של סטלין".

המחבר הנוכחי, לאחר שלמד את הדוחות על המחקר שנעשה בארכיונים של האיחוד הסובייטי, מסוגל להגיש מידע בצורת נתונים מוצקים על מספרים האמיתיים של האסירים, על השנים שבילו בכלא ועל המספר האמיתי של אלה שמתו ואלה שנידונו למוות באיחוד הסובייטי של סטלין. האמת היא שונה שוני גמור מהמיתוס שנרקם סביב השקרים של הבורגנות ומשרתיה.

המחבר הנוכחי, מריו סוסה הוא חבר במפלגה הקומוניסטית של שוודיה  r)KPML). המאמר פורסם בעיתון של המפלגה הקומוניסטית Proletären [פרולטריון] באפריל 1998.

יש קשר ישיר והיסטורי העובר מהיטלר להרסט, לקונקווסט ולסולג'ניצין. ב-1933, התרחשו בגרמניה שינויים פוליטיים אשר עתידים היו להשאיר את אותותיהם בהיסטוריה העולמית למשך העישורים הבאים. ב-30 לינואר היטלר מונה לראש ממשלה וסוג חדש של שלטון, מעורב באלימות ומתעלם מהחוק, החל להתגבש. כדי לחזק ולשפר את תפיסת השלטון מצדם, הנאצים הכריזו על בחירות חדשות ב-5 למרץ תוך כדי שימוש בכל התעמולה האפשרית כדי להבטיח את ניצחונם. ב-27 בפברואר, שבוע לפני הבחירות, הנאצים העלו באש את בית הנבחרים והאשימו את הקומוניסטים  באחריות למעשה. בבחירות שהתקיימו ב-5 למרץ, הנאצים זכו ב-17.3 מיליון קולות וב-288 מנדטים, כ-48% של ציבור הבוחרים (לפני כן, בנובמבר הם זכו ל-11.7 מליון קולות ו-196 מנדטים). ברגע שהמפלגה הקומוניסטית הוחרמה, הנאצים התחילו לרדוף את הסוציאל-דמוקרטיים והתנועה לאיגוד המקצועי, ואז מחנות הריכוז הראשונים החלו להתמלא עם הנשים והגברים השמאלניים האלה. בינתיים הכוח של היטלר בבית הנבחרים המשיך להתעצם בעזרת האגף הימני. ב-24 למרץ, היטלר גרם להעברת חוק בבית המחוקקים אשר העניק לו כוח מוחלט לשלוט במדינה במשך 4 שנים ללא התייעצות בפרלמנט. מאז והלאה החלה הרדיפה הגלויה של היהודים, אשר התחילו להצטופף במחנות ריכוז היכן שהוחזקו זה מכבר גם קומוניסטים וגם סוציאל-דמוקרטיים משמאל. היטלר לחץ קדימה במאמץ להשיג כוח מוחלט תוך כדי התעלמות מהגבלת החימוש והאופי הצבאי של גרמניה [תנאי הסכם הכניעה שגרמניה התחייבה אליהם עקב תבוסתה במלחמת העולם הראשונה]. החימוש של גרמניה התרחש במהירות גדולה. זה היה המצב בזירה הפוליטית הבין-לאומית כאשר המיתוסים המחוברים לסיפורי ההרוגים באיחוד הסובייטי החלו לקבל צורה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s