האמת שאבדה - שקרים בנוגע להיסטוריה של האיחוד הסובייטי

האמת שאבדה (2)

    ·        אוקראינה כחלק מגרמניה.

לצדו של היטלר בצמרת של גרמניה היה גֵבלס [Goebbels], שר התעמולה, האיש שתפקידו היה לטעת בעם הגרמני את החלום הנאצי. זה היה החלום על עם מגזע טהור, החי בגרמניה גדולה יותר, ארץ עם מרחבי lebensraum, מקום רחב לחיות בו. חלק ממדיניות הזאת של "שטחי מחיה מרווחים" כלל שטח ממזרח לגרמניה, שהיה למעשה, הרבה יותר גדול מגרמניה עצמה, ועדיין היה עתיד להיות כבוש ונועד לתהליך של סיפוח לאומה הגרמנית. ב-1925, בספרו Mein Kampf, היטלר כבר הצביע על אוקראינה כחלק חיוני של המרחב המחיה הזה בשביל גרמניה. כך אוקראינה ושטחים נוספים של מזרח אירופה היו מיועדים להשתייך לאומה הגרמנית בכדי לנצל אותם בצורה "מתאימה". לפי התעמולה הנאצית, החרב הנאצית הייתה אמורה לשחרר את השטח הזה כדי לפנות מקום לגזע הגרמני. עם הטכנולוגיה הגרמנית והיוזמה הגרמנית, אוקראינה הייתה נהפכת לשטח גידול תבואה עבור גרמניה. אבל קודם כל הגרמנים היו צריכים לשחרר את אוקראינה מן האוכלוסייה של "יצורים נחותים" אשר, עדיין לפי התעמולה הנאצית, תוכננו לשמש עבדים בעבודות כפייה בבתים גרמניים, בחוות ובשדות – בעצם, בכל מקום בו היו דרושים ע"י הכלכלה הגרמנית.

הכיבוש של אוקראינה ושטחים נוספים של האיחוד הסובייטי יכלו להתממש רק דרך מלחמה נגד האיחוד הסובייטי. לכן הנאצים הקדישו במידה ניכרת את מאמציהם להכנת המלחמה נגד האיחוד הסובייטי בעוד מועד. לשם כך המשרד לתעמולה נאצי, עם גובלס בראשו, החל במסע תעמולתי סביב השמדת-עם שבוצע כביכול ע"י הבולשביקים באוקראינה. תעמולה זו תיארה תקופה נוראית של מחסור חמור עד קטסטרופלי בניצוחו של סטלין בחתירה לכפות על האיכרות האוקראינית את המדיניות הסוציאליסטית. יעדיה של התעמולה הנאצית הכלילו את ייצובה של דעת הקהל העולמית לקראת "שחרור" של אוקראינה ע"י החיילים הגרמנים. ברמה העולמית, למרות מאמצים כבירים ולמרות שחלק מן התעמולה הגרמנית הופיעה בעיתונות האנגלית, תעמולה זו סביב "השמדת-העם" המשוערת באוקראינה לא הצליחה באופן מיוחד. היה ברור שהיטלר וגובלס נזקקו לעזרה בהפצת השמועות להשמצת האיחוד הסובייטי. את העזרה הזאת מצאו בארצות הברית של אמריקה.

יש קשר ישיר והיסטורי העובר מהיטלר להרסט, לקונקווסט ולסולג'ניצין. ב-1933, התרחשו בגרמניה שינויים פוליטיים אשר עתידים היו להשאיר את אותותיהם בהיסטוריה העולמית למשך העישורים הבאים. ב-30 לינואר היטלר מונה לראש ממשלה וסוג חדש של שלטון, מעורב באלימות ומתעלם מהחוק, החל להתגבש. כדי לחזק ולשפר את תפיסת השלטון מצדם, הנאצים הכריזו על בחירות חדשות ב-5 למרץ תוך כדי שימוש בכל התעמולה האפשרית כדי להבטיח את ניצחונם. ב-27 בפברואר, שבוע לפני הבחירות, הנאצים העלו באש את בית הנבחרים והאשימו את הקומוניסטים  באחריות למעשה. בבחירות שהתקיימו ב-5 למרץ, הנאצים זכו ב-17.3 מיליון קולות וב-288 מנדטים, כ-48% של ציבור הבוחרים (לפני כן, בנובמבר הם זכו ל-11.7 מליון קולות ו-196 מנדטים). ברגע שהמפלגה הקומוניסטית הוחרמה, הנאצים התחילו לרדוף את הסוציאל-דמוקרטיים והתנועה לאיגוד המקצועי, ואז מחנות הריכוז הראשונים החלו להתמלא עם הנשים והגברים השמאלניים האלה. בינתיים הכוח של היטלר בבית הנבחרים המשיך להתעצם בעזרת האגף הימני. ב-24 למרץ, היטלר גרם להעברת חוק בבית המחוקקים אשר העניק לו כוח מוחלט לשלוט במדינה במשך 4 שנים ללא התייעצות בפרלמנט. מאז והלאה החלה הרדיפה הגלויה של היהודים, אשר התחילו להצטופף במחנות ריכוז היכן שהוחזקו זה מכבר גם קומוניסטים וגם סוציאל-דמוקרטיים משמאל. היטלר לחץ קדימה במאמץ להשיג כוח מוחלט תוך כדי התעלמות מהגבלת החימוש והאופי הצבאי של גרמניה [תנאי הסכם הכניעה שגרמניה התחייבה אליהם עקב תבוסתה במלחמת העולם הראשונה]. החימוש של גרמניה התרחש במהירות גדולה. זה היה המצב בזירה הפוליטית הבין-לאומית כאשר המיתוסים המחוברים לסיפורי ההרוגים באיחוד הסובייטי החלו לקבל צורה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s