האמת שאבדה - שקרים בנוגע להיסטוריה של האיחוד הסובייטי

האמת שאבדה (4)

·             המיתוס באשר למחסור חמור באוקראינה.

אחת המערכות התעמולתיות הראשונות של העיתונות של הרסט כנגד האיחוד הסובייטי התמקדה סביב שאלת המיליונים שכביכול מתו כתוצאה של המחסור החמור באוקראינה.

מערכה תעמולתית זו החלה ב-18 לפברואר 1935 עם כותרת בעמוד הראשון של "שיקגו אמריקאי" [Chicago American]: 'שש מליון אנשים מתו מרעב באיחוד הסובייטי'. תוך כדי שימוש בחומר מסופק ע"י גרמניה הנאצית, וויליאם הרסט, רוזן העיתונות ומחבב נאצים, החל לפרסם סיפורים מפוברקים על השמדת עם עליה הוחדר בערמה כי בוצעה בצורה מחושבת ע"י הבולשביקים וכי גרמה למוות מהרעבה של כמה מיליונים באוקראינה. האמת על התרחשויות באיחוד הסובייטי הייתה לגמרי שונה. למעשה מה שקרה באיחוד הסובייטי בתחילת שנות ה-30 היה מאבק מעמדי עצום וחשוב של איכרים עניים וחסרי אדמה אשר התקוממו כנגד בעלי האדמות העשירים, הקולקים, והחלו במאבק למען חקלאות שיתופית (קולקטיביזציה), מאבק להקמת קולחוזים.

מאבק מעמדי כביר זה, שבו היו מעורבים בצורה ישירה ולא ישירה כ-120 מיליון איכרים, יצר כמובן חוסר סדירות בתפוקה החקלאית ומחסור של מזון בכמה אזורים. המחסור במזון  החליש את האנשים, דבר אשר בתורו הגדיל את הקטל בקרב נגועים במחלות כמו מגיפות.  מחלות אלה (מגפות) בזמנו, למרבה הצער, היו נפוצות ברחבי העולם. בין 1918  ל-1920 התפשטה מגפה של שפעת ספרדית וגרמה למותם של 20 מליון אנשים בארה"ב ובאירופה, אך אף אחד לא האשים את השלטונות של ארצות אלו ברצח תושביהם. העובדה היא שמול התפרצויות של מגפות דומות הממשלות לא יכלו לעשות מאומה. רק עם פיתוח הפניצילין בזמן מלחמת העולם השניה אפשר היה לעצור ולבודד בצורה יעילה מגפות כאלה. הפניצילין לא היה זמין עד סוף שנות ה-40.

תוך כדי שהם מצהירים שמיליונים גססו ממחסור חמור באוקראינה – מחסור שנגרם לכאורה ע"י הקומוניסטים במתכוון – המאמרים העיתונאים של הרסט נכנסו לפרטים גרפיים מזעזעים. העיתונות של הרסט השתמשה בכל האמצעים האפשריים לתת לשקרים שלה צביון של אמת והצליחה להשפיע על דעת הקהל במדינות קפיטליסטיות כך שהיא התהפכה בצורה חדה נגד האיחוד הסובייטי. זה היה המקור של המיתוס המפוברק הענקי הראשון אשר המציא מיליונים של גוססים באיחוד הסובייטי. בגל המחאות נגד המחסור החמור שנגרם לכאורה במתכוון ע"י הקומוניסטים מתוך ידיעות אשר העיתונות המערבית שיחררה לפרסום, אף אחד לא היה מוכן להקשיב להכחשות של האיחוד הסובייטי ולחשיפתם המלאה של השקרים העיתונאים של הרסט – התייחסות זו נמשכה מאז 1934 ועד 1987! במשך יותר מ-50 שנה דורות שלמים של בני אנוש ברחבי העולם גודלו על מצע דיאטטי מבוסס על השמצות אלה בכדי לטפח השקפות שליליות על הסוציאליזם באיחוד הסובייטי.

  •      האימפריה של אמצעי תקשורת ההמונים של הרסט היום, ב-1998.

ויליאם הרסט נפטר ב1951 בביתו בברלי הילס, קליפורניה. הרסט השאיר אחריו אימפריה של אמצעי תקשורת אשר עד היום הזה ממשיכה להפיץ מסר הנוגד כל קידמה חברתית (ריאקציונר) ברחבי העולם. התאגיד של הרסט הנו אחד המפעלים הגדולים ביותר בעולם והוא מקיף יותר ממאה חברות ומעסיק כ-15,000 אנשים. האימפריה של הרסט כוללת היום עיתונים, שבועונים, ספרים, תחנות רדיו וטלביזיה, חברות כבלים, סוכנויות של ידיעות ומולטימדיה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s