האמת שאבדה - שקרים בנוגע להיסטוריה של האיחוד הסובייטי

האמת שאבדה (6)

  • רוברט קונקווסט בלבם של המיתוסים.

האיש הזה, כל-כך מצוטט ובהיקף כזה על גבי העיתונות הבורגנית, המדריך המוסמך הזה של בעלי ההון, המורה הרוחני ומנחה הבר-סמכה הזה של הבורגנות, קונקווסט ראוי בנקודה זו לתשומת לב מיוחדת. רוברט קונקווסט הנו אחד משני המחברים אשר כתבו הכי הרבה על מיליוני המתים באיחוד הסובייטי. הוא היוצר והממציא המקורי של כל האגדות והשקרים באשר לאיחוד הסובייטי שזכו להפצה  מאז מלחמת העולם השניה. קונקווסט מפורסם בעיקר תודות לספריו "הטרור הגדול" (1969) ו"קציר של צער"(1986). קונקווסט כותב על מיליוני מתים מרעב באוקראינה, במחנות העבודה של הגולג ובתקופת המשפטים של 1936-1938, תוך שימוש באוקראינים גולים החיים בארה"ב והשייכים למפלגות ימניות, אנשים ששיתפו פעולה עם הנאצים במלחמת העולם השניה, כמקורות מידע שלו. רבים מן הגיבורים של קונקווסט ידועים כפושעי מלחמה אשר הובילו את והשתתפו ב-השמדת יהודי האוכלוסייה האוקראינית בשנת 1942. אחד מהאנשים האלה הוא מיקולה לבֵד (Mykola Lebed), אשר הורשה כפושע מלחמה לאחר מלחמת העולם השניה. מיקולה לבֵד היה ראש שירות הביטחון בלבוב (או לביב, עיר אוקראינית ליד הגבול עם פולין) בזמן הכיבוש הנאצי והוא ניהל את הרדיפות הנוראיות נגד היהודים שהתרחשו ב-1942. ב-1949 הCIA- העביר את מיקולה לבֵד להתגורר בארה"ב, לעבוד שם ולפעול להספקת מידע  מסולף.

סגנון הספרים של קונקווסט הוא מהסוג האנטי קומוניסטי הקנאי והאלים ביותר. בסיפרו מ-1969, קונקווסט מספר לנו שמספר של אלה שמתו מרעב באיחוד הסובייטי בין השנים 1932-1933 הסתכם בין 5 ל-6 מיליון אנשים, חצי מהם באוקראינה. אבל ב-1983, בזמן המסע האנטי קומוניסטי של ריגן, קונקווסט מתח את תקופת הרעב אל תוך 1937 והגדיל את מספר הקורבנות ל-14 מיליון! הצהרות מסוג זה התגלו כדאיות מאוד: ב-1986 קונקווסט גויס ע"י ריגן למסע נשיאותי בשביל לכתוב חומר במטרה להכין את העם האמריקאי לפלישה סובייטית. הטקסט המדובר נקרא "מה לעשות כשהרוסים באים – מדריך לניצולים!" מילים מוזרות כאשר פרופסור להיסטוריה אומר אותן!

לאמיתו של דבר, אין בכך כל מוזרות שהיא. מדובר באיש שחי כל חייו על שקרים ופברוקים  אודות האיחוד הסובייטי וסטלין-  קודם כסוכן שירותים חשאיים ואחר כך כמחבר ופרופסור באוניברסיטת סטמפורד בקליפורניה. עברו של קונקווסט נחשף ע"י עיתון "הגארדיאן" [The Guardian] ב-27 בינואר 1978 במאמר אשר זיהה אותו כסוכן של מחלקה לסילוף מידע של השירות החשאי הבריטי, כלומר "מחלקת מחקר המידע"(IRD). ה-IRD הייתה תת מחלקה שהוקמה ב-1947 (קרויה במקור "לשכת המידע הקומוניסטי") אשר משימתה העיקרית הייתה להלחם נגד ההשפעה הקומוניסטית ברחבי העולם ע"י השתלת סיפורים בקרב פוליטיקאים, עיתונאים ואחרים אשר נמצאו בעמדות השפעה על דעת הקהל. הפעילויות של ה-IRD לא היו בכלל מוגבלים, גם באנגליה וגם מחוצה לה. כאשרIRD  נאלץ להתפרק באופן רשמי ב-1977 בעקבות חשיפת מעורבותו עם הימין הקיצוני, נתגלה שבבריטניה לבדה ליותר ממאה עיתונאים מפורסמים היה מגע עם הIRD-, אשר באופן סדיר סיפק להם חומר למאמרים. זה היה נוהל שגרתי בעיתונים בכירים באנגליה (Financial Times, The Times, Economist, Daily Mail, Daily Mirror, The Express, The Guardian ………(. פירוט העובדות בעיתון ה-"גארדיאן" מצביע עבורנו על שיטות בהן השירותים החשאיים השכילו להשפיעה בדרכי-ערמה על הפצת החדשות בדרך אל הציבור הרחב.

רוברט קונקווסט עבד בשירות ה-IRD מאז הקמתה ועד שנת 1956. במסגרת זו, תפקידו של קונקווסט התמצא בסיוע סביב למה שהם קוראים 'היסטוריה שחורה' אודות האיחוד הסובייטי. הסיוע של קונקווסט ב-"היסטוריה שחורה" כלל בניית סיפורים מזויפים על האיחוד הסובייטי והגשתם כעובדות לעיתונאים וכל הנוספים אשר משמשים להכוונה וייצוב של דעת קהל. אחרי שהוא עזב בצורה רשמית את ה-IRD, קונקווסט המשיך לכתוב ספרים מומלצים ע"י ה-IRD ובתמיכתם של השירותים החשאיים. ספרו 'הטרור הגדול', באופן בסיסי תמליל בעל גישה ימנית על תוכנם של מאבקי כוח באיחוד הסובייטי של 1937, היה בעצם שיכתוב של כל החומר שקונקווסט כבר כתב בזמן עבודתו במסגרת השירותים החשאיים. הספר הושלם ופורסם בעזרת ה-IRD. שליש מן התפוצה נרכש ע"י הדפוס 'פראגר' (PREAGER), שבדרך-כלל קשור עם פרסומי ספרות הצומחים ממקורות של ה-CIA. הספר של קונקווסט נועד כמתנה ל-"טיפשים מועילים", כמו פרופסורים באוניברסיטאות ואנשים ונשים בעבודה עיתונאית, בעיתונים, ברדיו ובטלביזיה כדי להבטיח שהשקרים של קונקווסט ושל הימין הקיצוני ימשיכו להתפשט בקרב פלחים מתרחבים של אוכלוסיות. בשביל ההיסטוריונים של האגפים הפוליטיים הימניים, קונקווסט נישאר עד עצם היום הזה אחד המקורות החשובים ביותר של חומר על האיחוד הסובייטי.

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s