האמת שאבדה - שקרים בנוגע להיסטוריה של האיחוד הסובייטי

האמת שאבדה (7)

·             אלכסנדר סולג'ניצין.

אדם נוסף שתמיד מקשרים אותו עם ספרים ומאמרים על כביכול מיליונים שאיבדו את החיים או את החופש שלהם באיחוד הסובייטי הוא לא אחר מאשר היוצר הרוסי אלכסנדר סולג'ניצין. סולג'ניצין התפרסם ברחבי העולם הקפיטליסטי לקראת סוף 1960 תודות לספרו, ארכיפלג גולג [בישראל תורגם בעברית ע"י יוסף סערוני בשביל הוצאת שוקן והתחיל להימכר בשנת 1974 – תשל"ד – אנג'לו איידן]. הוא עצמו נידון ב-1946 לשמונה שנים במחנה עבודה בגלל פעילות אנטי-מהפכנית בדרך של הפצת תעמולה אנטי-הסובייטית. לדידו של סולג'ניצין, השלטונות הסובייטיים יכלו למנוע את ההתמודדות הצבאית עם גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה תוך השגת פשרות עם היטלר. בנוסף לכך, סולג'ניצין האשים את סטלין ואת השלטונות הסובייטיים בגרימת תוצאות איומות של המלחמה על כתפיהם של העמים הסובייטיים ובכך, לפי השקפתו של סולג'ניצין, הם היו יותר גרועים מהיטלר. סולג'ניצין לא הסתיר את אהדתו לנאצים. הוא הורשע כבוגד.

ב-1962 סולג'ניצין החל לפרסם ספרים באיחוד הסובייטי עם הסכמתו ועזרתו של ניקיטה כרושצ'וב. הספר הראשון שהוא פרסם היה 'יום בחייו של איבן דניסוביץ", סיפור על חייו של אסיר. כרושצ'וב השתמש בטקסטים של סולג'ניצין במלחמתו נגד המורשת הסוציאליסטית של סטלין [העבודה הקפדנית של הארפאל בראר מפרטת בניתוח מבריק 'פרסטרויקה – ההתמוטטות המוחלטת של הרוויזיוניזם' את תהליכי הכרסום שחלו בשיטה הסוציאליסטית לטובת ביסוס תשתית קפיטליסטית משך שלושה עישורים – מתקופת כרושצ'וב ועד גורבצ'וב וילצין – אנג'לו איידן]. ב-1970 סולג'ניצין זכה בפרס נובל לספרות על ספרו 'ארכיפלג גולג'. הפצת ספריו על מחנות העבודה לאחר מכן גדלה משמעותית בארצות קפיטליסטיות, היות והמחבר הפך לאחד האמצעים המועילים ביותר לשירות האימפריאליזם במלחמתו נגד הסוציאליזם של האיחוד הסובייטי. החיבורים שלו אודות מחנות העבודה נוספו לתעמולת המיליונים שכביכול מתו באיחוד הסובייטי ואשר הוצגו ע"י התקשורת של בעלי ההון בפני המוני בני אדם כסיפורים אמתיים. ב-1974 סולג'ניצין ויתר על אזרחותו הסובייטית והגר לשוויץ ואחר כך לארה"ב. באותו הזמן הוא כבר נחשב ללוחם מספר אחד למען החופש והדמוקרטיה ע"י העיתונות הקפיטליסטית. אהדתו לנאצים נקברה עמוק בכדי למנוע כל הפרעה למלחמה תעמולתית נגד הסוציאליזם.

בארה"ב, סולג'ניצין הוזמן לעתים קרובות לנאום במסגרת התכנסויות משמעותיות. למשל, הוא הופיע כנואם ראשי בועידת האיחוד של AFL-CIO [סוג הסתדרויות מאוחדות של עובדים] (American Federation of Labor – Congress of Industrial Organizations) ב-1975, ודוגמה נוספת של 15 ביולי 1975, תאריך בו סולג'ניצין הרצה בבית המחוקקים של ארה"ב על המצב העולמי! ההרצאות שלו הסתכמו בתסיסה אלימה ומתגרה תוך וכחנות והפצת תעמולה הנשענות על עמדות הכי ריאקציונריות. בין היתר, הוא עסק בתועמלנות למען חידוש התקפות נגד וייטנאם לאחר ניצחונה על ארה"ב. ויותר מכך: אחרי יותר מ-40 שנות פשיזם בפורטוגל, כאשר קציני צבא עם שייכות פוליטית שמאלית כבשו את השלטון במהפכה עממית של 1974, סולג'ניצין התחיל לעודד התערבות צבאית אמריקאית בתוך פורטוגל: ללא התערבות זו, לפי הזהרותיו, מימוש הצטרפותה של פורטוגל לברית ורשה הוא בלתי נמנע! בהרצאות שלו, סולג'ניצין התייחס לשחרור של האזורים באפריקה תחת כיבוש של פורטוגל בצער רב.

מכל מקום, ברור שהמלחמה המלוכלכת נגד הסוציאליזם הייתה תמיד המניע העיקרי להרצאות של סולג'ניצין – מן ההוצאה להורג של כביכול מיליוני אנשים באיחוד הסובייטי ועד עשרות אלפי אמריקאים שכביכול נכלאו ושועבדו, לפי סולג'ניצין, בצפון ווייטנם! הרעיון הזה של סולג'ניצין על שימוש של האמריקאים כעבדים בצפון ווייטנם תרם ליצירת סרטי-רמבו על מלחמת וייטנאם. בדבריו, סולג'ניצין האשים בנטייה לבגידה את העיתונאים שהעיזו לכתוב לטובת השלום בין ארה"ב והאיחוד הסובייטי. בתעמולה שלו להגברת היכולות הצבאיות של ארה"ב נגד האיחוד הסובייטי,  סולג'ניצין טען כי האיחוד הסובייטי חזק יותר ב-'טנקים ומטוסים, פי חמש עד שבע מונים, מארה"ב'. כמו כן הוא טען כי הנשק הגרעיני באיחוד הסובייטי יותר חזק 'פעמיים, שלוש פעמים או אפילו חמש פעמים' מאשר הנשק הגרעיני הנמצא בארה"ב. הרצאותיו של סולג'ניצין על האיחוד הסובייטי הציגו את הקול של הימין הקיצוני. אבל הוא עצמו הקצין עוד יותר ימינה בתמיכתו הציבורית בפשיזם.

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s