האמת שאבדה - שקרים בנוגע להיסטוריה של האיחוד הסובייטי

האמת שאבדה (8)

  •        תמיכה בעד הפשיזם של פראנקו.

אחרי מותו של פראנקו ב-1975, המשטר הפשיסטי בספרד החל לאבד שליטה על המצב הפוליטי ובהתחלת 1976, המאורעות בספרד משכו את התעניינות של דעת קהל העולמית. היו שביתות והפגנות בדרישה לדמוקרטיה וחופש, והיורש של פראנקו, המלך חואן קרלוס, נאלץ בזהירות יתרה לפתוח בליברליזציה מסוימת על מנת להרגיע את התסיסה החברתית.

בשעה חשובה ביותר זו בהיסטוריה הפוליטית הספרדית, אלכסנדר סולג'ניצין מופיע במדריד ומתראיין בתוכנית טלביזיה 'DIRECTISIMO' בערב שבת אחד, ב-20 למרץ, בזמן-שיא של צפייה או רייטינג (ראה את העיתונים הספרדים, ABC ו-YA של 21 למרץ 1976). סולג'ניצין, אשר צויד מראש עם שאלות, ניצל את ההזדמנות כדי להצהיר כל מיני הצהרות ריאקציוניות. כוונתו הייתה שלא לתמוך בצעדי ליברליזציה, המכונים מתקדמים, של המלך. אדרבא, סולג'ניצין הזהיר נגד שינויים דמוקרטיים. באותו ראיון טלביזיוני הוא הכריז ש-110 מיליון רוסים מתו כקורבנות של הסוציאליזם, והוא השווה את 'העבדות בה העם הסובייטי היה נתון עם החופש ממנו נהנים בספרד'. סולג'ניצין גם האשים 'חוגים מתקדמים' של 'אוטופיסטים' [רודפי מופת דמיוני (אוטופיה) תוך אמונה עיוורת (שמקורה בשאיפות חזון ולא בניתוח מבוסס מוחשית) שניתן ליישם אותו במציאות – א. א.] בהתייחסותם לספרד כדיקטטורה. במונח 'מתקדמים' (progressive) הוא כינה את כל מי שהיה שייך להתנגדות (opposition) דמוקרטית – ליברליים, סוציאל-דמוקרטיים או קומוניסטיים. 'בסתיו שעבר, דעת-קהל העולמית חששה לגורלם של הטרוריסטים הספרדיים (זאת אומרת אנטי-פשיסטים ספרדיים אשר נידונו למוות ע"י משטרו של פראנקו)' סולג'ניצין ציין והמשיך: 'כל הזמן דעת-קהל המתקדמת (הפרוגרסיבית) דורשת תיקונים (רפורמות) פוליטיים תוך כדי תמיכה בפעולות טרור'. 'האם אותם מבקשי שינויים דמוקרטיים מהירים, מבינים מה יקרה למחרת או ביום שלאחר מכן? מחר בספרד יכולה לקום דמוקרטיה, אך האם היא תוכל להימנע, לאחר מכן, מנפילה אל תוך העריצות (טוטליטאריזם)?' מול הסקרנות הזהירה של העיתונאים לגבי האפשרות שטענות אלו יוכלו להתפרש כתמיכה במשטרים של מדינות אשר אין בהן כל חופש, סולג'ניצין ענה: 'אני מכיר רק מקום אחד בלי חופש וזה רוסיה.' הצהרותיו של סולג'ניצין בטלביזיה הספרדית היו תמיכה ישירה בפשיזם הספרדי, אידיאולוגיה בה הוא תומך עד עצם היום הזה. זאת הייתה אחת הסיבות בגללן סולג'ניצין החל להיעלם מהבמה הציבורית לאחר 18 שנות גלות בארה"ב, ואחת הסיבות בגללן הוא החל לקבל פחות מאשר תמיכה מוחלטת מן השלטונות של בעלי ההון. עבור הקפיטליסטיים זו הייתה מתנה משמיים לפגוש הזדמנות להשתמש באדם כמו סולג'ניצין במלחמתם המלוכלכת נגד הסוציאליזם ולהצליח בניצולה, אבל לכל דבר יש גבולות משלו. ברוסיה הקפיטליסטית החדשה, מה שקובע את התמיכה של המערב בקבוצות פוליטיות היא, בצורה נקייה ופשוטה, היכולת לעשות עסקים טובים עם רווחים גדולים תחת חסותם של קבוצות אלו. הפשיזם כמשטר חילופי עבור רוסיה איננו נחשב טוב לעסקים. מסיבה זו התוכניות הפוליטיות של סולג'ניצין בשביל רוסיה הן אות מתה בכל הנוגע לתמיכת המערב. מה שסולג'ניצין שואף סביב עתידה הפוליטי של רוסיה זוהי חזרה למשטר העריצות של הצארים, יד ביד עם הכנסייה הרוסית האורתודוכסית המסורתית! אפילו האימפריאליסטים הכי שחצנים אינם מעונינים לתת את תמיכתם בטיפשות פוליטית בסדר-גודל כזה. כדי למצוא איזה שהוא תומך מערבי בסולג'ניצין, צריך לחפש בין הטיפשים של הימין הקיצוני.

 

  •    נאצים, המשטרה והפשיסטים.

ובכן, אלה הם הספקים הכי חשובים של מצרכי המיתוסים של בעלי ההון בתחום האגדות באשר למילונים שכביכול מתו ונכלאו באיחוד הסובייטי: וויליאם הרסט הנאצי, רוברט קונקווסט הסוכן החשאי והפשיסט אלכסנדר סולג'ניצין. מכל אלה, קונקווסט שיחק את התפקיד הראשי, היות ובהחלט המידע שהוא סיפק היה המקור ששימש את האמצעים של בעלי ההון בתקשורת ההמונית מסביב לעולם, ואפילו שימש ייסוד להקמתם של בתי ספר שלמים באוניברסיטאות מסוימות. עבודותיו של קונקווסט היו ללא ספק יצירות בדירוג הגבוה ביותר של מידע משטרתי מסולף. בשנות ה-70, קונקווסט קיבל כמות גדולה של עזרה מצד סולג'ניצין ומצד סידרת טיפוסים מישנים כמו אנדריי סאחרוב ורואי מדבדב. בנוסף צמחו כאן ושם במרחבי העולם כמה אנשים אשר הקדישו את עצמם לספסרות סביב מספרי המתים והכלואים ותמיד זכו לתשלומים נדיבים של העיתונות הבורגנית. אולם האמת על הנושא נתגלתה סוף כל סוף וחשפה את פרצופם האמיתי של אותם זייפני היסטוריה. להוראות גורבצ'וב שגרמו לפתיחת הארכיונים הסודיים של המפלגה בשביל מחקרים היסטוריים היו תוצאות שאף אחד לא יכל לצפות מראש.

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s