האמת שאבדה - שקרים בנוגע להיסטוריה של האיחוד הסובייטי

האמת שאבדה (9)

  •      הארכיונים מוכיחים את השקרים של התעמולה.

הספסרות (הספקולציות) סביב המיליונים שמתו באיחוד הסובייטי היא רק חלק של מלחמת התעמולה המלוכלכת נגד האיחוד הסובייטי, ומהסיבה המדויקת הזו הכחשות וההסברים של האיחוד הסובייטי לא זכו אף פעם לייחס רציני ואפילו לא מצאו מקום כלשהו בעיתונות הקפיטליסטית. אדרבה, באותו הזמן שמתעלמים מההכחשות ומההסברים, ה-"מומחים" שניקנו ע"י בעלי ההון זכו למקום בעיתונות בכדי להפיץ את סיפוריהם הבדויים עד כמה שהם רק חפצו. ואיזה סיפורים בדויים אלה היו! המשותף בין המיליונים של קונקווסט והמיליונים של ה-"ביקורתיים" האחרים הסתכם בעובדה שכל המספרים שלהם הם תוצאות של קירובים סטטיסטיים כוזבים ושל שיטות הערכה חסרות כל בסיס מדעי [או ניתוח מבוסס על נתונים מוחשיים].

 

  •        שיטות שנועדו להונאה מולידות עליות במספר המתים עד למיליונים.

קונקווסט, סולג'ניצין, מדבדב ואחרים השתמשו בנתונים סטטיסטים שפורסמו באיחוד הסובייטי, למשל מפקדי אוכלוסייה כלליים. על הסכום הכולל הם הוסיפו גידול משוער של האוכלוסייה ללא כל התחשבות במצב האזור. בדרך זו הם הגיעו למסקנות שלהם סביב מספר האנשים האמורים לאכלס את הארץ בסוף כל שנה נתונה. מספר האנשים החסרים הוכרזו על ידם כמתים או ככלואים בגלל הסוציאליזם. השיטה היא פשוטה אך גם יוצרת "גילויים" שבעצמם הם הונאה גמורה. סוג זה של "גילויים" על אירועים פוליטיים חשובים שכאלה לא היו מתקבלים לעולם במידה וה"גילויים" הנידונים התייחסו לעולם המערבי. במקרה כזה, פרופסורים והיסטוריונים היו מוחים נגד פברוקים שכאלה. אך כל עוד תופרים את המזימה לגבי האיחוד הסובייטי, ה"גילויים", הופכים קבילים גם בעיני פרופסורים והיסטוריונים. אחת הסיבות לכך, וללא ספק ודאית, היא שפרופסורים והיסטוריונים נותנים חשיבות הרבה יותר גדולה לקידומם המקצועי מאשר ליושרם המקצועי.

במספרים, מה היה לנו כאן? מה היו המסקנות הסופיות של אותם ה"ביקורתיים"? לפי רוברט קונקווסט (בהערכה שהוא עשה בשנת 1961) 6 מיליון בני-אדם מתו מרעב באיחוד הסובייטי בשנות ה-30 המוקדמות. את המספר הזה קונקווסט הגדיל ל-14 מיליון ב-1986. ועכשיו בנוגע למה שהוא אומר על מחנות עבודה של ה-גולג, היו שם עצורים, לפי קונקווסט, 5 מיליון אסירים ב-1937 לפני התחלת הטיהורים במפלגה, בצבא ובמנגנוני המדינה. לפי קונקווסט, אחרי שהטיהורים החלו, משך 1937-1938, היו אמורים להתווסף עוד 7 מיליון אסירים, כך שיש לנו בשנת 1939 בתוך מחנות העבודה 12 מיליון אסירים! ואותם ה-12 מיליון של קונקווסט אמורים לכלול רק את האסירים הפוליטיים! במחנות עבודה היו גם פושעים רגילים. מספרם של האחרונים, לפי קונקווסט, עבר כמותית בהרבה את האסירים הפוליטיים. זאת אומרת, עדיין לפי קונקווסט, שבתוך מחנות העבודה של האיחוד הסובייטי היו אמורים לשהות בין 25 ל-30 מיליון אסירים.

ושוב לפי קונקווסט, מיליון אחד של אסירים פוליטיים הוצאו להורג בין 1937 ל1939, ועוד 2 מיליון מתו מרעב. אז בחישוב הסופי הנובע מהטיהורים (1937-39), לפי קונקווסט, שהיו 9 מיליון אסירים פוליטיים, מהם 3 מיליון נפטרו במעצר. על המספרים האלה הופעלה מיד "התאמה סטטיסטית" אצל קונקווסט על מנת לאפשר לו להגיע למסקנה כי הבולשביקים רצחו לא פחות מ-12 מיליון אסירים פוליטיים בין השנים 1930 ל-1953. כאשר מחברים את המספרים האלה עם אלה שכביכול מתו מרעב בשנות ה-30, קונקווסט הגיע למסקנה שהבולשביקים הרגו 26 מיליון בני-אדם. באחת מן המניפולציות במספרים הסטטיסטיים האחרונים שלו, קונקווסט טען שב-1950 שהו במעצר 12 מיליון אסירים פוליטיים באיחוד הסובייטי.

אלכסנדר סולג'ניצין השתמש פחות או יותר באותם שיטות סטטיסטיות שקונקווסט צרך. אבל סולג'ניצין השתמש בשיטות המדעיות-מדומות האלה על בסיס של הנחות יסוד שונות. כך הוא הגיע למסקנות אפילו יותר קיצוניות. סולג'ניצין הסכים עם הערכת קונקווסט על 6 מיליון מתים עקב מחסור חמור בשנים 1932-33. בכל זאת, במה שהיה קשור לטהורים של 1936-39, הוא האמין כי לפחות 1 מיליון בני-אדם מתו כל שנה. סולג'ניצין מסכם באומרו שמתקופת הקולקטיביזציה [שיתופיות] החקלאית ועד מות סטלין ב-1953, הקומוניסטים רצחו 66 מיליון בני-אדם באיחוד הסובייטי. בנוסף לכל זה, הוא מטיל על הממשלה הסובייטית את האחראיות למותם של 44 מיליון רוסים שהוא טוען כי נהרגו במלחמת עולם השניה. הסיכום של סולג'ניצין הוא ש-'110 מיליון רוסים נפלו, קורבנות של הסוציאליזם'. באשר לאסירים, סולג'ניצין אומר לנו כי מספר בני-אדם במחנות העבודה בשנת 1953 הסתכם ב-25 מיליון.


מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s