האמת שאבדה - שקרים בנוגע להיסטוריה של האיחוד הסובייטי

האמת שאבדה (16)

 

  • ·        ·        גניבה ושוחד.

ליטלפייג' הבחין בהליך זה בזמן ששהה בברלין ב-1931 בשביל לקנות מעליות תעשייתיות למכרות. ליטלפייג' התלווה למשלחת הסובייטית, שבראשה עמד פיאטקוב, בתור מומחה לבדיקת איכותם של המעליות ולמתן אישורי קנייה. ליטלפייג' גילה תרמית סביב מעליות באיכות נמוכה, חסרות תועלת לשימוש תכליתי במכרות הסובייטיות. אך כאשר הוא הביא לידיעתם של פיאטקוב ושל חברי משלחת אחרים את העבודה הזאת, ליטלפייג' נתקל מול תגובתם הצוננת וניסיון לדלג על העובדות עצמן: הם התעקשו לשכנעו שעליו לאשר את עסקת המעליות. ליטלפייג' סירב לאשר את העסקה. בזמן הזה, הוא חשב שתגובתם של חברי המשלחת הייתה כרוכה בשחיתות אישית ושהם קיבלו שוחד מיצרני המעליות. אולם אחרי שפיאטקוב, במשפט ב-1937, הודה בשותפות לאופוזיציה הטרוצקיסטית, ליטלפייג' הגיע למסקנה כי משהוא חווה בברלין היה הרבה יותר מאשר שחיתות במישור אישי. כספי התרמית נועדו לממן את פעילויותיה של המחתרת באיחוד הסובייטי, פעילויות שכללו חבלנות, טרוריזם, שוחד ותעמולה.

צינובייב, קאמנב, פיאטקוב, ראדק, טומסקי, בוחרין (Zinoviev – Kamenev- Pyatakov Radek Tomsky   Bukharin) ואחרים, שעיתונות בעלי ההון כל כך אוהבים, השתמשו בעמדות מפתח שהופקדו בידיהם ע"י העמים הסובייטיים והמפלגה במטרה לשדוד כספי המדינה למען תכלית חבלנית במלחמתם נגד החברה הסוציאליסטית של האיחוד הסובייטי.


  • ·        ·        תוכניות להפיכה.

שוד, חבלה ושוחד הם בעצמם פשעים חמורים, אבל פעילויות האופוזיציה הרחיקו לכלת מעבר לכך ומידה רבה. קשירת קשר נגד-מהפכנית מוכנה היטב שאפה ליעדים מוגדרים בבירור. היעדים של האופוזיציה שאפו להפיכה אשר בה תחוסל כל המנהיגות הסובייטית, ברציחת החברים החשובים ביותר, תחילה של הוועד המרכזי של המפלגה הקומוניסטית. במישור הצבאי, ביצוע ההפיכה אמורה הייתה להיות מובלת ע"י קבוצה של גנרלים תחת הנהגתו של המצביא טוכאשבסקי (Tukhachevsky).

לפי יצחק דויטצ'ר ( Isaac Deutscher), טרוצקיסט בעצמו, שכתב הרבה ספרים נגד סטלין ונגד האיחוד הסובייטי, ההפיכה תוכננה להתחיל בפעולה צבאית התוקפת את הקרמלין והחילות הראשיים שבערים הגדולות, לדוגמת מוסקבה ולנינגרד. קשירת הקשר הייתה, על פי דויטצ'ר, מובלת ביוזמת טוכאשבסקי ביחד עם גאמרניק                (Gamarnik), ראש החיל בצבא הפוליטי (commissariat), ביחד עם הגנרל יקיר         (Yakir), המפקד של לנינגרד, גם עם הגנרל אובורביץ' (Uborevich), המפקד של האקדמיה הצבאית של מוסקבה, וגם עם הגנרל פרימקוב (Primakov), מפקד בחיל הפרשים.

המצביא טוכאשבסקי היה קצין של צבא הצאר לשעבר. אחרי המהפכה, הוא עבר לשירות הצבא האדום. ב-1930, קרוב ל-10% של הקצינים (4500 לערך), ששירתו בעבר במסגרות צבאיות של הצאר, עברו, לאחר המהפכה, לצבא האדום ושרתו במסגרותיו. הרבה מבניהם  נטשו את השקפותיהם הבורגניות והמתינו להזדמנות רק בשביל להיאבק למענן. הזדמנות זו התממשה כאשר האופוזיציה הכינה את הביצועה של ההפיכה.

הבולשביקים היו חזקים, אבל קושרי הקשר, גם בצבא וגם באזרחות, עזרו כוח בגיוס חברים חזקים. לפי מה שאמר בוחרין בהודעה שלו מול ציבור רחב במשפטו בשנת  1938, בין האופוזיציה הטרוצקיסטית וגרמניה הנאצית הוסג הסכם אשר העביר לגרמניה הנאצית בעלות על שטחים נרחבים של האיחוד הסובייטי, כולל אוקראינה, לאחר ההצלחה הצפויה של ההפיכה הנגד-מהפכנית במדינה הסובייטית. ויתור על השטחים האלה היווה את המחיר שגרמניה הנאצית דרשה בשביל להעניק את הבטחת תמיכתה לאנטי-מהפכניים. בוחרין קיבל את המידע על ההסכם מצידו של ראדק, אשר קיבל את הפקודות ואת ההנחיות הקשורות להסכם מטרוצקי עצמו. כל הקושרים האלה שנבחרו לתפקידים בעלי אחריות הגבוהה ביותר על מנת להנהיג את העמים, לנהל את החברה הסוציאליסטית ולהגן עליה, במציאות, למעשה פעלו במטרה לחסל את הסוציאליזם. מעל הכל נחוץ לזכור שכל זה התרחש בשנות ה-30 בתקופה בה הסכנה הנאצית גדלה ללא הפוגה ותוך כך שצבאות הנאצים העלו את אירופה באש והכינו את פלישתם באיחוד הסובייטי.

הקושרים נידונו להוצאה להורג כבוגדים אחרי משפטים פתוחים לכול הציבור, כולל העיתונות העולמית. מי שנמצא אשם בחבלות, טרוריזם, שוחד, ניסיון לרצח ושהיה מוכן למסור חלק מן הארץ לנאצים לא יכל לצפות לעונש אחר. להגדיר אותם קורבנות חפים מפשע זה לגמרי מוטעה. 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s