האמת שאבדה - שקרים בנוגע להיסטוריה של האיחוד הסובייטי

האמת שאבדה (17)

 

  • ·        ·        עוד הרבה שקרים נוספים.

מאוד מעניין להבחין איך התעמולה המערבית, דרך רוברט קונקווסט, פיזרה את השקרים שלה על הטיהורים בצבא האדום. בספר שלו " הטרור הגדול ", קונקווסט ציין כי ב-1937 היו 70 אלף קצינים וקומיסרים (שליחים בחירים של המשטרה הפוליטית) פוליטיים בצבא האדום ואמר ש-50% מהם (זאת אומרת, 15 אלף קצינים ו-20 אלף קומיסרים) נעצרו ע"י המשטרה הפוליטית ששלחו אותם להוצאה להורג או למעצר עולם במחנות עבודה. בהצהרה זו של קונקווסט, כמו בכל הספר שלו, אין אף מילה אחת של אמת. ההיסטוריון רוג'ר ריז (Roger Reese), בעבודתו " הצבא האדום והטיהורים הגדולים ", מגיש את העובדות אשר ממחישות את משמעות הממשית של הטיהורים בצבא בשנים 1937 ו-1938. מספר המנהיגים בצבא האדום וחיל האוויר, כלומר קומיסרים פוליטיים וקצינים, היה יותר מ-144 אלף ב-1937, בעלייה עד ליותר מ-282 אלף ב-1939. משך הטיהורים של 1937-38, 34,300 קצינים וקומיסרים פוליטיים פוטרו מתפקידיהם בגלל סיבות פוליטיות. במאי 1940, בכל אופן, כבר 11,596 זכו לטיהור שמם וחזרו לתפקידם. פרוש הדבר הוא שמשך הטיהורים של 1937-38, 22,705 קצינים וקומיסרים פוליטיים שוחררו (קרוב ל-13 אלף קציני צבא, 4,700 קציני חיל האוויר ו-5 אלף קומיסרים פוליטיים)מתפקידם, שמסתכמים ב-7.7% של כל הקצינים והקומיסרים – לא 50% לפי טענותיו של קונקווסט. מכל אלה ששוחררו מתפקידם, רק פחות מ-8% נידונו כבוגדים, ועדיין רוב הגדול אשר ביניהם, כפי שמתברר מתוך חומר היסטורי זמין, פשוט חזר לחיים אזרחיים.

ושאלה אחת אחרונה. האם המשפטים של 1937-38 היו הוגנים ביחסם לנידונים? הבה נבדוק, למשל, את משפטו של בוחרין, הנושא את המשרה הרמה ביותר מבין אלה שעבדו למען האופוזיציה. על פי השגריר האמריקאי במוסקבה בזמנו, עורך דין מוכר בשם יוסף דייביס (Joseph Davies, בשביל עדות שלא יכולה להתפרש כאוהדת את הקו שלנו), שהיה נוכח משך כל תהליכי המשפט, בוחרין הורשה לדבר בחופשיות במשך כל המשפט ועניינו הוצג ללא מכשול מכל סוג שהוא. יוסף דייביס כתב לוושינגטון שבמהלכי המשפט הוכח כי הנידונים היו אשמים בכל הפשעים בהם הורשעו ושחוות דעתם הכללית בין הדיפלומטים שנכחו במשפט הייתה כי הוכחה קיומה של קשירת קשר חמורה בצורה מאוד רצינית.

 

  • ·        ·        בואו ונלמד מההיסטוריה.

הויכוח על מערכת הענישה הסובייטית בעידן סטלין, סביבה נכתבו אלפי מעמרים וספרים כוזבים, ומאות סרטים שנערכו בכדי להעביר התרשמויות, שקריות במהותן, מנחים אותנו לשיעור חשוב. העובדות מראות לנו עדיין ושוב שהסיפורים על הסוציאליזם אשר מקבלים פרסום על גבי העיתונות הבורגנית הם מזויפים ושקרים ברובם. האגף הפוליטי הימני יכול, באמצעות העיתונות, הרדיו והטלביזיה הנשלטים על ידי בעלי ההון, לגרום בלבול, לסלף את המציאות ולהביא לידי כך שהרבה מאוד בני-אדם יאמינו שהשקרים הם אמת. דבר נכון במיוחד כאשר מגיעים לשאלות היסטוריות. כל סיפור חדש המופץ ע"י הימין צריך להיתפס כשקרי עד שלא יוכח ההפך. גישה זהירה הזו היא הכרחית. עובדה היא שלמרות הידיעה על הדוחות של המחקר הרוסי, הימין ממשיך לשחזר את השקרים שנלמדו ב-50 שנים האחרונות, למרות שעתה נחשפו לחלוטין. הימין ממשיך את רצף המורשת ההיסטורית שלו:  שקר שחוזר ונשנה מחדש שוב ושוב סופו להתקבל כאמת. לאחר פרסום דוחות המחקר הרוסיים במערב, החלה הוצאה לאור של ספרים בארצות רבות מתוך שאיפה אחת ויחידה: התברגות מחודשת של השקרים הישנים לתשומת הלב הציבורית כאמיתות חדשות באמתלה של ערעור במחקר הרוסי. אלה הם ספרים עם  מראה מושך, גדושים שקרים על קומוניזם וסוציאליזם מהכריכה הקדמית ועד לכריכה האחורית.

השקרים של בעלי ההון חוזרים ונשנים במטרה לסייע לקידום מלחמה ימנית נגד הקומוניסטים של היום! השקרים חוזרים ונשנים על מנת להרחיק את החלופה לחברה הנשלטת ע"י בעלי ההון מהישג ידם של הפועלים כך שהם לא ימצאו כל אלטרנטיבה לקפיטליזם והליברליזם המתעדכן למען שעיבודם ושעיבוד עמים שלמים. השקרים הם חלק ממלחמה מלוכלכת נגד העתיד, כלומר נגד הקומוניסטים שבידיהם בלבד להציע את חלופת העתידית –השיטה החברתית-כלכלית סוציאליסטית לתועלתם של המוני העמלים. זוהי הסיבה ההגיונית להופעה של כמות כל כך גדולה של ספרים חדשים המכילים שקרים ישנים.

כל זה מטיל אחראיות כבדה על שכמינו. זה מציב בפנינו, בעלי התודעה המעמדית, דרישות גדולות מאוד. אנחנו חייבים לטול את האחראיות ולפעול על מנת להפוך את העיתונים הקומוניסטיים לעיתונים השייכים באמת למעמד הפועלים במלחמתם נגד השקרים של הבורגנות! במלחמת מעמדות של היום, זוהי ללא ספק מסימה חשובה לשירות מעמד הפועלים, אשר בעתיד הקרוב ימשיך ויתפתח עם כוחות מחודשים.

 

Mario Sousa 15 June 1998 mario.sousa@telia.com

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s