המכשול

המכשול 2 – א' / הקניית "התחרדות דמוקרטית" בפני "פשיזציה" מדומה בהתיישרות מתגנבת עם המשטר הפשיסטי.

הסרת המכשול – לפחות שלושה מאבקים אנטי-פשיסטיים – שניים גלויים. הראשון באמצעות ברית אד-הוק של שותפות רחבה והשני מפלגתי לדחיפת בעלי ההקניה המכשילה לשורות המאבק הראשון.

 

 

החברים הרביזיוניסטים במפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י) עדיין נמנעים מלהתחנן בפני ממשלות פשיסטיות: "אל תהרסו לנו את המדינה, אל תהרסו לנו את הדמוקרטיה!"

 

הנהגות "השמאל" הישראלי יכולות להתבכיין מבלי להתבייש על שממשלותיהן הפשיסטיות "הורסות את הדמוקרטיה" ב-"הפגנת חירום" פה ו-"הפגנת חירום" שם. אבל, הרביזיוניסטים מעוניינים להופיע כמתקדמים גם במעשה, ולא רק במילים. לכן, במקום לדייק, הם מעדיפים להתבטא בעמימות, במעורפל, בסותרנות מרובה-פרשנות – אתה יכול לפרש את דבריהם גם ככה וגם ככה. וזה עד כדי כך שמעמדותיהם ניתן לאפות הן פירושים טעימים לנסוגים או לריאקציונרים והן שונים כאלה שמתאימים למהפכן החושש מאשמת חיפוש בציציות למשל.

 

התכנסותה של הוועידה ה-27 של מק"י הוקדמה על-ידי הנהגתה המשותפת של שתי סיעותיה. וועידה זו הוקדמה לפני שנה עקב משבר בין הנהגת הסיעה הרביזיוניסטית לבין זו המהפכנית. הוועידה "תתקיים ב-13-12 בדצמבר"[1]. תאריך התכנסותה נקבע, עדיין תחת הכותרת של "וועידה שלא-מן-המניין", רק לאחרונה, אחרי חמש דחיות (שנפרט בהמשך) בכדי ליישב מחלוקת (שמלאכת הבירור שלה התחלנו ב-המכשול 1- ב' על-מנת להמשיך אותה עד ביאור ממצה) בין שתי ההנהגות.

 

"הוועד המרכזי של מק"י פרסם בימים אלה את הצעתו לדין וחשבון לוועידה ה-27  של המפלגה … הדו"ח, שקטע ממנו מובא להלן, נידון בסניפי המפלגה, וכן בבימת דיון בעיתונים "זו הדרך" ו-"אלאתיחאד"." ככה כתוב בראש העמוד 5 בגיליון 43 של זו הדרך של 5 בנובמבר 2014. על כיומיים לפני כן, לראשונה, הוועידה הזאת התפרסמה רשמית תחת כותרת של 'וועידה ה-27' ביחד עם פרסום "קטע" לחדש את חד"ש מתוך "הצעתו לדין וחשבון". בערבית התפרסם כל הדו"ח כולו עוד לפני כחודש. אבל הפרסום העברי, שנשלט על-ידי הרביזיוניסטים, פרסם רק שלושה קטעים. נעזוב, בינתיים, את הקטע הראשון ואת השני (לקראת ועידת מק"י: ההתפתחויות באוכלוסייה הערבית). נתרכז בשלישי:

לקראת ועידת מק"י: המערכה באיום הפשיזם

 

המשך בקרוב מאוד

 

הערות

[1]  נשלמות ההכנות לוועידת מק"י

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s